مقالات

بهترین اَره آتشی باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

اره آتشی

بهترین اَره آتشی باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

در این مقاله ما سعی کردیم تمامی سؤالاتی که در ذهن شما به وجود آمده را درباره اَره آتشی و ویژگی‌های آن بررسی کرده ایم.
اره‌ ها انواع بسیار مختلفی دارند مانند: اره مویی، اره چوب بر دستی و… یکی دیگر از انواع این اره‌ها که در ادامه به نحوه استفاده، نکات ایمنی و انواع آن پرداخته ایم اَره آتشی است که به دو صورت دستی و مکانیکی قابل استفاده می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا اطلاع از قیمت ها کلیک کنید.

اَره آتشی چیست؟

ابزاری است برای برش دادن فلزاتی سخت و محکم مانند فولاد استفاده می‌شود. ساخت این ابزار با استفاده از متصل کردن قطعاتی به هم صورت می‌گیرد که روی محوری ثابت نصب می‌شوند. قسمت‌های متصل شده به هم در این ابزار شامل موارد زیر می‌باشد:

 

اجزاء و قطعات

1. تیغه برش اَره آتشی:

برای ساخت اَره آتشی، ابتدا قطعات مختلف مانند تیغه برش، موتور، محور و سیستم حرکت جمع آوری می‌شوند. سپس قطعات با هم ترکیب می‌شوند و به سازماندهی صحیح برای حرکت و عملکرد صحیح اره آتشی پرداخته می‌شود.

2. موتور:

برای تأمین نیروی مورد نیاز اَره باید یک موتور بسیار قدرتمند روی ابزار بکار رفته باشد. برای مشاوره و گرفتم اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

3. محور:

تیغه برش روی محوری ثابت نصب هستند که حرکت خطی را به تیغه انتقال می‌دهد.

4. سیستم حرکت:

سیستم حرکت در این اره مسئولیت جابه‌جایی تیغه برش در مسیری به صورت خطی را دارد. این سیستم ها معمولاً از قطعاتی مانند: ریل، صفحه نگهدارنده، و سیستم راهنمایی می‌باشد که حرکت منظم و یک نواخت تیغه را تضمین کند.

 

تنظیمات دستگاه

تنظیم تیغه باید به گونه ای باشد که بدون بریدگی یا خم شدگی به سمت جلو باشد. انواع مختلفی از این نوع اَره وجود دارد که تمامی آن‌ها روی میز کار قرار گرفته اند.
برای برش دادن کار شما باید آن را زیر گیره محکم کنید. قبل از قرار دادن کار داخل گیره ابتدا باید آن را علامت گذاری کنید که در هنگام برش خطایی ایجاد نشود. سپس کار را داخل گیره‌ها محکم کرده و با دست خود عملیات برش را انجام دهید.
توجه داشته باشید که هرچه این نوع اره برقی قوی‌تر باشد می‌تواند برش فلزات و قطعات ضخیم‌تر را نیز انجام دهد.

 

نحوه استفاده از دستگاه

دستگاه اره آتشی در انواع مختلفی تولید می‌شوند که تمامی آنها شامل میز کاری هستند که بر روی آنها گیره‌های مخصوص میز کار برای میله و ورق آهنی وجود دارد که توسط این گیره‌ ها فلزات را به صورت موازی، مورب و… در امتداد تیغه برش داده می‌شود.
هنگام برش قطعه باید که حتماً ورق فلزی بر روی گیره به صورت سفت بسته شده باشد. چرا که ممکن است تیغه تکان بخورد که در این صورت تیغه شکسته و باید جایگزین شود. به علاوه تیغه اره هنگام برگشت از روی ورق با فاصله اندکی برگشت داده می‌شود تا با سطح آن در تماس نباشد زیرا موجب کندی تیغه می‌شود .

 

نکات ایمنی هنگام استفاده از اَره آتشی

نکات ایمنی هنگام استفاده از اَره آتشی

1. سیستم حفاظتی:

داشتن سیستم حفاظتی که شامل مواردی چون: دستکش حفاظتی، عینک محافظ، کفش ایمنی پنجه فولادی، گوشی ایمنی، لباس کار مناسب و… است.

2. نیروی بیش از حد:

توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید هنگام کار با این ابزار نیروی بیش از حد توان دستگاه را وارد کنید چرا که باعث شکسته شدن تیغه می‌شود.

3. دخالت دست هنگام کار اَره آتشی:

یکی از خطرناک‌ترین کاری که کاربر هنگام استفاده از اَره می‌تواند انجام دهد، این است که هنگام روشن بودن اَره دست خود را برای اندازه گیری یا باز کردن گیره جلو ببرد.

4. کلاهک حفاظتی اَره آتشی:

این ابزار باید حتماً کلاهکی حفاظتی داشته باشد. این کلاهک زمانی که تیغه در موضع عقبی خود قرار دارد باید ۲ اینچ از مقابل تیغ اره جلوتر باشد.

5. تنظیم تیغه:

تیغه اَره را باید به گونه‌ای تنظیم کنید که به سمت جلو بدون خم شدگی و یا بریدگی باشد.

6. سیستم ارتینگ:

دستگاه حتماً باید مجهز به سیستم ارتینک باشد. این سیستم مانند محافظ عمل میکند و موجب جلوگیری از برق گرفتگی و آتش سوزی می‌شود.

 

قیمت اَره آتشی

مدل های مختلفی از این ابزار ساخته شده. قیمت آن هم با توجه به نوع دستگاه و مشخصات آن متفاوت است.
جهت اطلاع از قیمت ها کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *